DBN1.25BK50
| 제조 업체: | Techflex |
|---|---|
| 제품 카테고리: | Protective Hoses, Solid Tubing, Sleeving |
| 설명: | DURA BRAID 1-1/4" BLACK 50' |
| RoHS 상태: | RoHS 준수 |
| 특성 | 특성 값 |
|---|---|
| 제조업체 | Techflex |
| 형식 | Sleeving |
| 색 | Black |
| 길이 | 50.00' (15.24m) |
| 시리즈 | Dura Braid™ |
| 기능 | Chemical Resistant, Salt Resistant, Snag Resistant |
| 물자 | Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free |
| 부품 상태 | Active |
| 벽 두께 | 0.064" (1.63mm) |
| 열 보호 | - |
| 특성 입력 | Braided |
| 지름 - 내부 | 1.250" (31.75mm) |
| 액체 보호 | Gasoline Resistant |
| 지름 - 외부 | 1.378" (35.00mm) |
| 마모 방지 | Abrasion and Cut Resistant, Puncture Resistant |
| 작동 온도 | -45°C ~ 120°C |